Existují nějaké plány na rozšíření Lesoparku Letňany?

Dotaz Kateřiny položený pražským radním v listopadu 2016:

Existují nějaké plány na rozšíření Lesoparku Letňany? Směrem na Čakovice i směrem dál na Letňany a Kbely jsou zatím volné pozemky – pole. (…)

Radní Petra Kolínská odpověděla:

Základním regulativem, který v tuto chvíli stanoví možné funkční využití území je platný územní plán HMP. Po schválení nového územního plánu – Metropolitního plánu Prahy pak bude tímto regulativem tento nový plán.

Pokud jde o území Lesoparku Letňany a jeho možného rozšíření, mám pro Vás dobrou zprávu. Dne 8. 11. 2016 byl schválen Radou HMP podnět na změnu stávajícícho územního plánu podaný městskou částí Praha 18, který dostal číslo 498. Změna má potvrdit a zároveň rozšířit plochy pro účely lesoparku Letňany. Pozemky jsou v majetku Hlavního města Prahy. Pořizování změny je zatím na počátku, lze však říci, že sbírá kladná stanoviska a je na dobré cestě k schválení. Po schválení podnětu Zastupitelstvem HMP následuje fáze posuzování návrhu zadání a následně schvalování návrhu změny UP.
Jako občan Prahy máte možnost pořizování změny územního plánu v různých fázích sledovat, účastnit se jeho projednání na Výboru pro územní rozvoj, Zastupitelstvu HMP či na veřejném projednání a na těchto jednáních se k nim můžete také vyjádřit. Při účasti na jednání Zatupitelstva lze také zjistit, kdo změnu podporuje a kdo ne.

Doporučila bych Vám především obrátit se na zastupitele a Radu městské části, kteří se mohou o vhodné využití jimi spravovaného území především zasadit.

  • Více informací o podnětu najdete na stránkách MHMP
  • Schéma průběhu pořizování změny UP je pak k dispozici zde

Skutečnost (1. 1. 2018)

Metropolitní plán, podle mého stručného porozumění, výše zmíněnou změnu zohledňuje, viz následující obrázky:

Zdroj: metropolitní plán, popis území (PDF)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s